3 grudnia w naszej szkole odbył się pierwszy etap Konkursu Biblijnego dla Szkół Podstawowych o nazwie "Eucharystia daje życie". Mogli uczestniczyć w nim uczniowie od klasy I do VII, chociaż "rodzynki" ;) z edukacji wczesnoszkolnej rzadko się zdarzają. Tym razem materiał konkursu opierał się o Ewangelię św. Mateusza, a mianowicie rozdziały mówiące o:
- nauczaniu Jezusa, będącym podstawą do ustanowienia Eucharystii
- oraz te w których podkreślone jest, że Jezus daje ludziom pokarm doczesny i wieczny (zdrowie, życie doczesne oraz uwolnienie od szatana i grzechu).

W konkursie uczestniczyło 7 uczniów, a do drugiego etapu zakwalifikowały się trzy uczennice:
- Magdalena Kuranty (kl. VI);
- Alina Sztaba (kl. VII);
- Aleksandra Maluga (kl. VI).

Życzymy im zarówno dalszych sukcesów jak i wytrwałości w tak trudnym w dzisiejszych czasach pragnieniu pogłębiania wiary oraz zgłębiania Pisma Świętego.

p. Łukasz Filip