21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych. Wysyłamy też sygnał o miłości do tego, co inne i niezwykłe. 21 marca zakładamy dwie inne skarpetki, by pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego. Ponadto poprzez kolorowe skarpetki nie do pary szerzymy świadomość społeczeństwa na temat choroby Downa.

Wielu uczniów naszej szkoły  założyło 21 marca dwie inne skarpetki solidaryzując  się z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami oraz z przekazem aby ich życie było dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.