Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniu 21 marca uczciliśmy nadejście wiosny.
Przedszkolaki i uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawczyń wykonali w tym dniu Marzanny – postacie starosłowiańskiej bogini zimy, starając się wykorzystać ekologiczne materiały. Marzanny były wyjątkowo piękne i kolorowe i jury miało niemały problem z wyborem tej najpiękniejszej.

Uczniowie klas IV-VIII mieli za to "dzień bez plecaka" czyli przynieśli do szkoły swoje książki i zeszyty w różnorakich przedmiotach. Czegóż tam nie było! Okazało się, że za plecak może służyć koszyk wiklinowy, plastikowe wiadro, skrzynka na narzędzia, chlebak, wózek dla lalek, drewniana skrzynka na kwiaty, pudełko na szachy, futerał na instrument muzyczny, deskorolka, wanienka do kąpieli dzieci, poszewka na poduszkę, koc, łopata do odśnieżania, pluszak, nosidełko dla niemowląt, drapak dla kota...O walizkach czy aktówkach też warto nadmienić.

Druga atrakcją tego dnia były "kontrolowane wagary" czyli uczniowie mogli wyjść na wiosenny spacer na jednej wybranej lekcji pod opieką nauczyciela.

Wrażeń było więc w tym dniu co niemiara.