Z początkiem grudnia rozpoczął się Adwent. W związku z nadchodzącym okresem adwentu uczniowie klasy czwartej i piątej, którzy lubią bawić się matematyką wykonali matematyczne kalendarze adwentowe pod opieką nauczycielki matematyki p. Wioletty Fimiarz. Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Wielu uczniów wykazało się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu prac, w których znajdowały się zadania matematyczne.

Komisja w składzie: Wioletta Fimiarz, Katarzyna Maczuga –Hammer i Sylwia Młynarska – Rybka wybrała najciekawsze prace.

I miejsce – Wiktoria Baran

II miejce – Amelia Palembas