Trzech wyjątkowych młodych ludzi z naszej szkoły wyjechało 20 lutego do Leżajska, aby tam wykazać się swoją wiedzą o Świętym Janie Pawle II. Mowa oczywiście o Dominiku Kostyrze z klasy VIII oraz Mateuszu Siwcu i Kacprze Kostyrze z klasy VII. Jako przygotowanie do II etapu Olimpiady o Wielkich Polakach (archiprezbiterialnym) musieli podjąć się wyjątkowo trudnego zadania przeczytania książki "Dar i tajemnica" napisanej przez świętego oraz homilii wygłoszonej w czasie kanonizacji błogosławionego Jana z Dukli o tytule: "Nie dopuśćcie, aby odebrano wam chrześcijańską godność". Oczywiście musieli sobie utrwalić także życiorys Jana Pawła II który był materiałem obowiązkowym w czasie pierwszego etapu. Zadanie to było o tyle trudne, że nasz święty rodak słynął z tekstów głęboko teologicznych przesyconych wiarą.

W Leżajsku zastaliśmy przygotowane 83 miejsca dla uczniów z różnych szkół poczynając od okolic Jarosławia i Przeworska, aż po naszą miejscowość zamykającą teren diecezji przemyskiej. A jakie były wyniki? Niestety nie zakwalifikowaliśmy się do grona 5 finalistów podejmujących dalsze wyzwania w Przemyślu. Nie udało nam się także być w pierwszej 15 osób wyróżnionych. Jednak ogromnym sukcesem było osiągnięcie okolic 20 miejsca przez Kacpra Kostyrę, co przy tak wielkiej konkurencji jest ogromnym wyróżnieniem. Dominik oraz Mateusz napisali trochę słabiej ale wszyscy biorący udział znaleźli się w pierwszej połowie biorących udział.

Ciesząc się z ich wyniku, życzymy pragnienia naśladowania postaw świętości życia i odwagi w podejmowaniu wyzwań  dnia codziennego.

p. Łukasz Filip