Szkolne obchody 250 rocznicy Komisji Edukacji Narodowej!
      12 października 2023 r. - odbyła się w Szkole Podstawowej w Tarnogórze uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej - obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej na ziemiach polskich i w Europie centralnej świeckiej władzy oświatowej. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tej wyjątkowej rocznicy, organizując akademie szkolną, która była wyrazem naszego szacunku dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do rozwoju polskiej oświaty. Kończąc akademie przedstawiciel SU złożył nauczycielom życzenia, a cała społeczność uczniowska zaśpiewała „sto lat”.

Na zakończenie Pan dyrektor Piotr Zawierucki zabrał głos dziękując uczniom i opiekunom za przygotowanie akademii, złożył życzenia nauczycielom, doceniając ich codzienny trud, czujność oraz troskę o dobro wychowanków. Podziękował również pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły.
Tradycyjnie jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej pan dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i działania na rzecz szkoły.
Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Dorota Kusy