12 października 2023r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia.

Tradycyjnie, jak co roku w październiku uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki.

Następnie w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli, zaproszonych gości oraz całej społeczności szkolnej ślubowali być dobrymi Polakami, wzorowymi uczniami oraz godnie reprezentować swoją klasę i szkołę. Po ślubowaniu aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły Pan Piotr Zawierucki. Na zakończenie uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Andrzej Rychel pogratulował pierwszoklasistom oraz wręczył teczki z przyborami szkolnymi. Uczniowie otrzymali również legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.

Agnieszka Szymula