Warto się dzisiaj zasłuchać w wiatru granie,

bieg historii, pokoleń przemijanie.

Dziś ojczyzny uczyć się trzeba w pochyleniu nad kołyską dziecka.

Żeby dzieci od zła uchronić i nauczyć prawości serca.”

Listopad to szczególny miesiąc dla Polski i Polaków. 103 lata temu nasza ojczyzna odzyskała niepodległość po ponad wieku zniewolenia przez naszych ówczesnych sąsiadów. Uczniowie klas V-VII uczcili pamięć tamtych dni przedstawiając społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny. Uczniowie nie tylko mogli wysłuchać wierszy i pieśni z tamtych lat ale i sami włączyć się do śpiewu ponieważ teksty wyświetlane były na ekranie. Dało to nam wszystkim wiele radości ale i skłoniło do zadumy nad wydarzeniami, które miały miejsce ponad wiek temu.

K. Maczuga-Hammer