W dniu 21 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Tarnogórze, na 3 godzinie lekcyjnej, uczniowie klas przedszkolnych (0A i 0B) oraz klas 1-8 wraz z nauczycielami wzięli udział w Akcji "Sprzątanie Świata".  Uczniowie oraz nauczyciele zostali zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci. Każda z klas miała wytyczone miejsce do posprzątania:

- oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 (boisko szkolne)

- klasy 4, 5, 6 (cmentarz i okolice)

-7, 8 (błonie).

Celem akcji było budzenie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko w którym żyjemy. Ważnym aspektem akcji było również pokazanie dzieciom, że rozwiązaniem problemu zaśmiecanego środowiska jest przede wszystkim zmiana nawyków w naszym życiu codziennym oraz selektywna segregacja śmieci.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Po skończonej akcji wszystkie śmieci zostały zabrane przez Zakład Komunalny w Nowej Sarzynie.

p. Magdalena Szarek