Dnia 7 grudnia 2021r.  klasy 1, 2, 3, 4 uczestniczyły w wycieczce do Parku Trampolin Jump World w Rzeszowie. Celem naszej wycieczki było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie zainteresowania sportem.

Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowa belka przeszkód, a także zjazdy na tyrolkach.

Pobyt w Jump World sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji zespołów klasowych. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Gabriela Szymańska

Dnia 17 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe .Zostały przygotowane przez uczniów klasy ósmej i czwartej pod opieką p. Wioletty Fimiarz oraz p. Alicji Wlaź. Oprawą muzyczną zajmowała się p. Marta Marczak wraz z chórkiem. Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem pani Alicji Wlaź, która zaprosiła zgromadzonych do obejrzenia jasełek oraz wspólnego kolędowania. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i aniołowie. Spektakl, zawierał zarówno partie mówione, jak i śpiewane. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Wioletta Fimiarz

Z początkiem grudnia rozpoczął się Adwent. W związku z nadchodzącym okresem adwentu uczniowie klasy czwartej i piątej, którzy lubią bawić się matematyką wykonali matematyczne kalendarze adwentowe pod opieką nauczycielki matematyki p. Wioletty Fimiarz. Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Wielu uczniów wykazało się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu prac, w których znajdowały się zadania matematyczne.

Komisja w składzie: Wioletta Fimiarz, Katarzyna Maczuga –Hammer i Sylwia Młynarska – Rybka wybrała najciekawsze prace.

I miejsce – Wiktoria Baran

II miejce – Amelia Palembas

III miejsce – Zuzanna Olko

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Wioletta Fimiarz