W imieniu dyrekcji grona perdagogicznego, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnogórze pragnę zaprosić do włączenia się w akcję „Szlachetnej Paczki”. W tym roku wybraliśmy rodzinę o następującej historii:

„Życie pani Anny (47 lat) skomplikowało się, kiedy zmarł jej mąż. Sytuacja finansowa stała się krytyczna, ponieważ pani Anna jest ciężko chora i nie może podjąć stałej pracy zawodowej. Obecnie mieszka razem z synem (20 lat), który także ma problemy zdrowotne, w domu wymagającym generalnego remontu. Niestety nie stać ich na porządny remont. Stare, przeciekające kaloryfery wymieniają na złomie. Adam szuka pracy, o którą wcale nie jest łatwo w dobie pandemii. Pomaga mamie, dorabiając u znajomych, jednak nie zawsze stać ich na najpotrzebniejsze rzeczy. Często brakuje na przykład na leki. Obecnie dochód rodziny to 1433 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia tj. 869 zł., zostaje im 282 zł w miesiącu na osobę.”

Wolontariusz odpowiedzialny za rodzinę przedstawia ją w następujący sposób:

„Pomimo warunków i sytuacji w jakiej znalazła się Rodzina, w ich domu, chociaż biednie jest zawsze czysto. Na stole leżą małe serwetki zrobione własnoręcznie przez panią Annę. Kobieta jest ciepłą i wiecznie uśmiechniętą osobą. Ogromną radość sprawia jej rozmowa z synem oraz modlitwy. Siłę do walki daje im wiara, że Adam znajdzie odpowiednią stałą pracę i nie będą się martwić o dzień następny. Adam lubi majsterkować przy samochodach i ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł odłożyć na swoje własne auto. Na chwilę obecną potrzebuje nowego roweru, ponieważ ten którym jeździ jest w bardzo kiepskim stanie. Żeby mogli godnie żyć potrzebują pomocy osób trzecich.”

Jako koordynator akcji pragnę prosić was o otwarte serca i wszelką dostępną od was formę pomocy. Nie ma takiego daru serca, który nie owocowałby większym dobrem. Z góry dziękuję za waszą życzliwość oraz wsparcie, a dokładna lista potrzeb znajduje się poniżej.

Akcja potrwa do piątku 10 grudnia.

Nasza pomoc w tym roku opiera się na zaopatrzeniu rodziny w:

  1. Żywność trwałą (Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach)
  2. Zakup kaloryferów (w potrzebach jest wypisany jeden kaloryfer o długości 1,65 m., natomiast po rozmowie i zbadaniu tematu przez wolontariusza okazało się, że pozostałe kaloryfery też wymagałyby wymiany, jeśli starczy nam środków pieniężnych)
  3. Rower z obniżonym stanem ze względu na chorobę kręgosłupa.

Z potrzeb dodatkowych, które chciałbym choć w części zrealizować, zostały wymienione następujące:

  1. Środki czystości (Mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące)
  2. Kołdra, koc, poduszka

Oczywiście na potrzeby akcji przyda się każda ofiarowana przez was złotówka, ponieważ część wyżej wymienionych potrzeb będziemy musieli zakupić.

W razie pytań służę pomocą :)

Cały opis rodziny znajduje się pod następującym linkiem:

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/60184/1615

Z góry dziękując za pomoc i wsparcie z pozdrowieniami

Łukasz Filip

Sarzyńska jesień 2021 -  powiatowy konkurs recytatorski zorganizowany przez Ośrodek Kultury odbył się zgodnie z założeniami organizatorów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które dzielnie zmagały się z recytacją polskich utworów poetyckich i prozatorskich.

Kornelia Perlak z kl. V i Maja Jakubowska z kl. III zajęły III miejsce. Gratulacje.

p. Alicja Wlaź

Dnia 23 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnogórze brali udział w powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach w LA, które odbyły się na stadionie w Kuryłówce. Uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych:bieg na 60 m, skok w dal, bieg na 100 m, bieg na 300 m, bieg na 600 m, pchnięcie kulą.
Amelia Palembas zajęła 2 miejsce w skoku w dal, Nikola Gałdyś zajęła 3 miejsce w biegu na 100 m. Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a Amelia zakwalifikowała się na zawody wojewódzkie. Pozostali uczniowie zajęli miejsca poza podium. Opiekunem uczniów była Dorota Kusy.

p. Dorota Kusy