12 maja 2022 roku reprezentacja dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze brała udział w zawodach sportowych w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym, który odbył się w Woli Zarczyckiej.

W zawodach startowało 6 szkół z Gminy Nowa Sarzyna. Drużyna dziewcząt w trójboju zajęła 4 miejsce, drużyna dziewcząt w czwórboju - 4 miejsce zaś drużyna chłopców w czwórboju zajęła 5 miejsce w gminie. Wszystkim zawodnikom należy się wielkie wyróżnienie za zaangażowanie i bardzo dobre zachowanie. Opiekunem uczniów była Dorota Kusy.

Dnia 20 maja 2022 roku odbył się w Nowej Sarzynie na Orliku i  hali sportowej MOSiR dziecięcy turniej w piłkę nożną. W tym turnieju wzięli udział chłopcy i dziewczynki z klas IV-VI  ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze. W zawodach brało udział 6 drużyn chłopięcych i 5 drużyn dziewczyn. Chłopcy zajęli 4 miejsce w gminie i dziewczyny również zajęły 4 miejsce. Drużyny odebrały pamiątkowy dyplom. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli i starali się o najwyższe podium.  Opiekunem uczniów była Dorota Kusy.

22 maja 2022 r. w Woli Zarczyckiej w Rezerwacie "Kołacznia" odbył się "Bieg o Kwiat Azalii" w którym brała udział reprezentacja chłopców oraz dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze. Uczniowie brali udział w biegu w dwóch kategoriach klasowych: biegi dla dzieci (klasy 1-4, dystans 400 m) oraz biegi młodzieżowe (klasy 5-8, dystans 800m). Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i medal. Z naszej szkoły uczennica klasy 4: Patrycja Półćwiartek zdobyła 4 miejsce na dystansie 400 m, otrzymując dyplom i puchar. Organizatorem było Stowarzyszenie "Nowosarzyńska Grupa Biegowa", współorganizatorem Miasto i Gmina Nowa Sarzyna. Opiekunem uczniów była Dorota Kusy