Uczniowie klas I i II wzięły udział w ciekawych zajęciach szkoleniowych w sali edukacyjnej “Ognik” pod kierunkiem instruktora w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie. Dzieci zapoznały się z pracą strażaków i ochroną przeciwpożarową. Uczniowie poznali między innymi zasady ewakuacji z pomieszczeń zadymionych, sposoby działania sygnalizacji pożarowej i jak działa czujka dymu. Uczyli się podstaw pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenia przez telefon. Zajęcia były prowadzone w pomieszczeniu symulującym standardowo wyposażony pokój dziecięcy oraz w części multimedialnej, gdzie oglądały filmy i prezentacje. Z ogromną radością uczyły się też jak posługiwać się sprzętem gaśniczy i ewakuować się z pomieszczenia zadymionego.  Z zaciekawieniem oglądali wyposażenie wozów strażackich. Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał certyfikat “Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się sprawnością fizyczną i bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa.