W nocy z 23/24 kwietnia 1944r. niedaleko Tarnogóry rozbił się samolot Halifax JP 224 przewożący zaopatrzenie dla oddziałów partyzanckich z Lubelszczyzny. Czterech członków międzynarodowej załogi samolotu ukryto i uratowano dzięki zaangażowaniu mieszkańców Tarnogóry oraz partyzantów Batalionów Chłopskich.

26 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się odsłonięcie muralu przypominającego wydarzenia sprzed 78 lat. Nasi uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi złożyli wieńce pod pomnikiem upamiętniającym upadek samolotu Halifax JP224, a potem w szkole wysłuchali rysu historycznego dotyczącego tych wydarzeń oraz przemówień zaproszonych gości. Następnie został odsłonięty mural przez organizatorów przedsięwzięcia oraz jego twórcę p. E. Cebulę. Zwieńczeniem uroczystości była patriotyczna część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły.