Święto Niepodległości
Uczestnicy uroczystości pod pomnikiem
Pasowanie na ucznia
Występ uczniów klasy pierwszej
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Absolwenci szkoły

Nasza szkoła uczestniczyła w realizacji programu „Nowosarzyńskie drogi do wolności”.

W jego ramach:

- opracowana została przez p. K. Maczugę-Hammer historyczna gra terenowa;

- uczniowie uczestniczyli w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez p. W. Podkalickiego, których efektem jest wspaniała wystawa kolaży dawnych fotografii;

- fotografie te stały się inspiracją dla konkursu literackiego przeprowadzonego przez p. Alicję Wlaź;

- uczennice naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Koło Gospodyń w Tarnogórze z przewodniczącą p. Elżbietą Zarzycką na czele, których efektem była degustacja potraw dla wszystkich uczniów;

- uczniowie nauczyli się wielu patriotycznych pieśni.

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się impreza kończąca projekt. Wszyscy mogli oglądnąć wystawę powstałych fotografii, posmakować wspaniałych regionalnych przekąsek. Uczniowie uczestniczyli we wspaniałej uroczystości, łączącej pokolenia, na Placu Pamięci w Tarnogórze, gdzie poświęcono nową tablice poświęcono lokalnemu bohaterowi zamordowanemu w Twerze – aspirantowi Janowi Wojdyle oraz odczytany został apel pamięci. Później w szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy VIII z p. Dorotą Kusy, ozdobiona pięknymi patriotycznymi pieśniami zaśpiewanymi przez żeński chórek złożony z uczennic kl. VI i VII przygotowanych przez p. M. Marczak. Klimat oddawała też okolicznościowa, biało-czerwona dekoracja szkoły. Na koniec wszyscy zgromadzeni - uczniowie, nauczyciele, goście z p. burmistrzem A. Rychlem na czele, rodzice, dziadkowie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich - wspólnie odśpiewali legionowe pieśni.

Wiele osób zaangażowało się w realizację projektu. Przyniósł on piękne rezultaty, które na długo pozostaną w pamięci w naszej szkole. Wszystkim zaangażowanym w pomoc realizacji programu serdecznie dziękujemy.

p. Katarzyna Maczuga-Hammer

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.